ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

RESTAURACE

V samotném Beguru je mnoho restaurací různého typu, které uspokojí všechny chutě. Cestou na náměstí z Casa Limonera jsou restaurace v úzké uličce ústící na hlavní náměstí u kostela. Za zmínku stojí malá restaurace Il Platillo. Na samotném náměstí jsou dva větší podniky s terasami, kde se lze najíst. Chcete-li zažít neobvyklý zážitek stravování, vlevo vedle kostela (od pohledu z náměstí a příchodu z Casa Limonera) je specializovaný podnik na klasické tapasy. Výjimečné posezení venku kolem olivovníku, výjimečný způsob obsluhy. Uvnitř v malém baru jsou vystaveny talíře s mnoha druhy tapasů, které si každý zákazník chodí brát sám v libovolném množství a časovém intervale. Obsluha, téměř vždy samotný majitel, nosí nápoje.  Jedná se o typ smíšených tapas – studené i teplé, ovšem vždy čerstvé!

Pro labužníky je zde restaurace La Pizzeta. ačkoliv název připomíná typickou pizzerii, kromě exkluzivní pizzy si zde však pochutnáte na mase (doporučuji jehněčí kotlety), těstovinách, mořských plodech, salátech i samozřejmě i dezertech. Na výběr mají kvalitní chutná vína.

Skuteční gurmáni ocení restauraci na vysoké úrovni hodné Michellinské hvězdy, El Differente. Můžete se usadit na baru mezi restaurací a kuchyní a dívat se kuchařům přímo pod ruce, když Vám připravují Vaše pokrmy. Kvalita chutí a prezentace pokrmů je skutečně na vysoké úrovni.

Kromě samotného Beguru nabízí skvělý kulinářský zážitek, zejména v podobě čerstvých mořských plodů, restaurace Es Dofí na pláži Tamariu. Jedná se o rodinnou restauraci s tradicí, kde pracují rodinní příslušníci.  Nezřídka ryby, které Vám servírují byly chyceny právě jedním z bratrů, kteří zde pracují. Pro fandy mořských plodů doporučujeme Gambas al Ajillo (krevety v olivovém oleji s česnekem a jalapeňos), Mejillones (slávky, ať už na grilu na bílém víně nebo s červenou omáčkou), ryba Rape (ropušnice)…. Ovšem dobře se zde nají i ten, kdo mořským plodům zrovna neholduje. K výtečnému gastro zážitku si navíc užijete i stolování přímo u moře s nádherným výhledem. Vzhledem k tomu, že restaurace nemá o zákazníky nouzi, nedělají zde rezervace a během letních měsíců v obědové době nebuďte překvapeni nutností počkat si na stůl. Ovšem stojí to fakt za to!

 

Romantické městečko Begur

Romantické městečko Begur nacházející se v srdci oblasti Emporda je se svými plážemi jedním z nejhezčích míst pobřeží Costa Brava.

Mapa

Kontakt

Dům La Casa Limonera

Ctra. Circumvalacion 34
17255 Begur, Girona, Španělsko

tel.: +420 775 431 469

info@ubytovani-spanelsko.cz

Popup Gallery

team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
Back to Top