ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výlety

V okolí je mnoho zajímavých míst, která stojí za to navštívit, ať už z hlediska historie, architektury, kultury či přírodních krás.

Barcelona
Nejsamozřejmější město pro návštěvu skýtající nespočet monumentů k vidění. Všechny turistické průvodce Vám doporučí to nejlepší z Barcelony, kde jsou stopy Gaudího. Sagrada Famillia, La Casa Pedrera, La Casa Batllo, Museum Picasso, La Rambla, Monument a Colom – Kolumbova socha, Aquarium, La Barceloneta – rozlehlá pláž s četnými možnostmi občerstvení a zábavy, Park Guell, Camp Nou, a mnoho dalších atraktivních míst.

Pals
Sousední vesnice blízko Beguru s původní středověkou architekturou a monumenty. Kromě historického centra si lze vychutnat odpočinku na pláži či si užít sportovní aktivity všeho druhu a občerstvit se v jedné z množství lokálních restaurací.

Faro de St. Sebastian
Na vrcholku se tyčí maják, odkud je úchvatný výhled na přilehlé pláže Llafranc a Calella či na otevřené moře. Pod majákem se nachází vkusné restaurace, jedna z nich japonská, kde si vychutnáte kvalitní pokrmy.

Botanická zahrada Cap Roig
Flora rozmanitých druhů, včt. palem, kaktusů, květů pěstěna nad mořem skýtá neopakovatelná panoramata. Kombinace rostlin a stromů všeho druhů s výhledem na širé moře se postarají o nádherné fotografie, které si zde můžete pořídit. Navíc se dozvíte více informací o rostlinách nejen lokálních, ale i exotických. V letních měsících se zde konají koncerty světoznámých umělců s neopakovatelnou atmosférou.

Figueres
Stačí jedno proslulé jméno, Salvator Dalí! Město, které je jeho odrazem a v němž se nachází Muzeum Dalího. Příjemná promenáda s platany, kde si lze v parném létě odpočinout ve stínu nebo se můžete občerstvit na náměstí v jedné z několika restaurací.

Montserrat
Tisíciletý benediktinský klášter, vklíněný do hor.

Cadaques
Rybářská vesnice s domy nabílenými vápnem. Krásná vyhlídka od majáku. Katedrála. 

Girona
Hlavní město regionu s majestátní katedrálou vévodící celému městu na jeho vrcholu. Městem protéká řeka, jejíž břehy lemují původní domy a spojuje několik mostů. Na první dojem připomíná pohled na tyto budovy Florencii. V Gironě je také letiště, kam létají zejména nízkonákladové společnosti a v létě je tedy hojně navštěvovaná turisty.

Peratallada
Kouzelná středověká vesnička, v níž jako by se zastavil čas. Kamenné původní historické budovy s úzkými dlážděnými uličkami a podloubími Vás přenesou do předešlých století. Vidět lze bývalou výrobnu olivového oleje, malinká náměstíčka, romantické restaurace ukryté v uzavřených zahradách mezi citronovníky a pomerančovníky… Toto místo Vás skutečně uchvátí svým klidem.

L ´Estartit
Nachází se na úpatí masivu Montgrí. Původní rybářská vesnice, dnes oblíbená turisty díky rozlehlé pláži a četným volnočasovým aktivitám na pobřeží jako jsou potápění a šnorchlování či paddleboard a další…. V malém přístavu kotví lodě, na nichž lze dělat lodní výlety, zejména na chráněnou přírodní památku Illes Medes, což jsou skalní výběžky v moři. Žijí zde mnohé druhy ptactva, která se na lidmi obydlené pevnině ani nenachází, a zároveň mořští živočichové, které lze pozorovat přímo z lodi s proskleným dnem. V letních měsících nabízí toto místo spoustu zábavy, zejména v nočních hodinách.

Toroella de Montgrí
Malé královské městečko, v němž se každé pondělí konají lokální trhy. Rozkládá se pod vrcholem Montgrí. Odsud je možno dostat se právě na vrchol Montgrí, odkud jsou nezapomenutelné výhledy po okolí.

Palamos
Přístavní město s katedrálou a dlouhou rozlehlou pláží lemovanou typickou španělskou promenádou. V létě pláže disponují možnostmi sportovního vyžití a občerstvení v chiringuitech. Kromě nich jsou poblíž pláže celoročně otevřené příjemné restaurace, celé prosklené, což skýtá i v zimních měsících krásný výhled na moře. V době slavnosti Carneval (Masopust) se zde každoročně koná festival s úchvatnou podívanou na pomalu projíždějící alegorické vozy s tanečníky v různých kostýmech a hudebním doprovodem. Je to úchvatná podívaná plná zábavy a skvělé nálady!

Platja d´Aro
Středisko s rozlehlými plážemi, v letních měsících oblíbené turisty. Kromě sportovního a zábavného vyžití na plážích, má co nabídnout milovníkům nákupů, restaurací, nočních barů, diskoték a klubů. Hlavní třída je lemována obchody více i méně známých značek a zábavních podniků.


 

Romantické městečko Begur

Romantické městečko Begur nacházející se v srdci oblasti Emporda je se svými plážemi jedním z nejhezčích míst pobřeží Costa Brava.

Mapa

Kontakt

Dům La Casa Limonera

Ctra. Circumvalacion 34
17255 Begur, Girona, Španělsko

tel.: +420 775 431 469

info@ubytovani-spanelsko.cz

Popup Gallery

team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
Back to Top