ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Městečko Begur

Romantické městečko Begur nacházející se v srdci oblasti Emporda je se svými plážemi jedním z nejhezčích míst pobřeží Costa Brava.  Město bylo založeno na Begurském masivu, který se vypíná nad rozsáhlým pobřežím omývaným Středozemním mořem, ve výšce 300 m. Díky své poloze skýtá krásné výhledy po okolí, na přilehlé pláže, rozlehlé moře či okolní části města. Jednou z historických součástí je vesnička Esclanya s románským kostelem.


Samotný Begur je místo s hlubokým historickým charakterem. Dominantou Beguru je středověká pevnost Es Castell na nejvyšším bodě města. Na úpatí tohoto vrcholku se nachází náměstíčko St. Ramon s malou kapličkou a vyhlídkou s výhledem na vidět moře a z něho se tyčící skalnaté ostrovy Illes Medes, na pohoří Pyreneje a francouzské pobřeží a vrcholy.
V Beguru se nachází mnoho původních budov nazývajících se “Casa Indiana“, krásné stavby v koloniálním stylu. Jedná se domy tehdejších bohatých rodin, které uspěly při svých pracovních cestách do zámoří (zejména na Kubu).


Begur dále oplývá nespočtem malých malebných uliček, věží a věžiček z 16. století, které sloužily k obraně a ochraně před piráty.
Na hlavním náměstí je místní gotický kostel Saint Peter, jehož zvonice je stále funkční. Naproti kostelu se nachází místní radnice (Ajuntamyento), jehož budova také stojí za vidění.
Begur se může pochlubit skvělou strategickou polohou, která umožňuje mnoho aktivního a kulturního vyžití. Leží přímo nad mořem, a tedy vodní radovánky a plážový relax jsou jistotou, avšak zároveň za půl druhé hodiny můžete obdivovat krásu Pyrenejí a prohánět se na místních sjezdovkách. Pro ještě náročnější je zde i možnost zajet si do Andorry, kde se nachází kromě jiných zajímavostí také množství sjezdovek.
Samotné náměstí je nejdůležitějším místem pro setkávání a dějištěm všech akcí a slavností, kterých je zde vskutku mnoho během celého roku. U příležitosti každé takové Fiesty je na náměstí postaveno podium, na kterém hraje živá hudba, ať už orchestr, rocková či popova kapela nebo DJ. Nikdy však nechybí Sardana – místní tradiční tanec, který ovládá úplně každý (nejen) Katalánec. Tančí se v kruhu, do něhož se může přidat každý napříč generacemi, a propojuje tak všechny věkové skupiny.


Nejvýznamnější a největší slavností je Fiesta Indiana (vždy druhý víkend v září), kdy se do Beguru sjede neskutečné množství lidí nejen z okolí, z Barcelony, z různých koutů Španělska, ale i sousední Francie, a dalších států (nezřídka nejen evropských). V tu dobu je město tématicky vyzdobeno, celý víkend se konají mnohé akce, restaurace přesunují bary ven do uliček, kde nabízí drinky. Vévodícím drinkem teto Fiesty je Mojito. Všichni se oblečou do bílé barvy a nosí klobouky.


Begur (někteří místní ho po staru nazývají Bagur) byl významnou oblastí, kde se vyráběl korek, pěstitelem a zpracovatelem oliv a také vinařskou oblasti Emporda, která dodnes nabízí vína skvělé kvality od úplně malinkých rodinných vinařství až po větší známé značky (viz. Grau). Vína lze zakoupit ve vedlejším Palafrugellu v největším obchodě s víny a alkoholem GRAU. Návštěva tohoto “chrámu” pro milovníky vína opravdu stojí za to.
Navštívit můžete také některé male rodinné olivovníkové farmy, kde Vás provedou olivovým hájem, vysvětlí náročnost pěstování oliv, rozdíly mezi jednotlivými druhy a vůbec celou historii a vývoj produkce výrobků z oliv, nejen potravinového oleje, ale i kosmetických přípravků.


Zajímavostí Beguru je, že sem jezdí za nerušeným odpočinkem významné osobnosti sportovního či kulturního života nejen z Barcelony či samotného Španělska, ale i Francie, USA či Latinské Ameriky. To  díky snaze místních a právě i exkluzivních turistů projevit tomuto městečku patřičnou úctu a uchovat ho jako jakýsi utajený klenot Costa Bravy.  Úroveň turistiky je díky tomuto faktu odlišná od masivního turismu na jinak známém pobřeží Costa Brava kolem Barcelony. V Beguru a okolí si to užije a místní život ocení náročnější turista upřednostňující komfort, menší místa, možnost výběru pláží, výletů, restaurací a individuální nikým neorganizovanou, svobodnou turistiku. Oblast je oblíbena golfisty či vyznavači cyklistiky, která není nudná.  Jedná se o bezpečné místo, žádné velké podniky s množstvím hlučných mladých turistů, nepotkáte zde “naháněče” do barů, autobusy chrlící denně zájezdy turistů, ani povinně poskládaná lehátka se slunečníky na plážích. Kriminalita je zde díky tomu téměř nulová.
Více info na: www.begur.cat nebo www.visitbegur.cat

 

Romantické městečko Begur

Romantické městečko Begur nacházející se v srdci oblasti Emporda je se svými plážemi jedním z nejhezčích míst pobřeží Costa Brava.

Mapa

Kontakt

Dům La Casa Limonera

Ctra. Circumvalacion 34
17255 Begur, Girona, Španělsko

tel.: +420 775 431 469

info@ubytovani-spanelsko.cz

Popup Gallery

team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
Back to Top